Samet Sunman'a ait gönderiler

Portfolyo & Özgeçmiş
soundwire

Bilgisayarınızdaki ses kablosuz olarak telefonanasıl iletilir?

Bilgisayarımızda hoparlör ya da kulaklık olmayabilir. Hatta ses sürücüsü dahi olmayabilir. Daha önce işyerimdeki bilgisayarımın hoparlörü olmadığını farkettim ve de bir video izlemem gerekiyordu. İnternette biraz araştırma yaptım. Farkettim ki bu durumda bilgisayardaki sesi telefondan dinleyebiliriz. Nasıl mı? Hadi bakalım..

apache-maven

Apache Maven Windows'a nasıl yüklenir?

Maven bir proje yönetim aracıdır. Gelişiricilere projenin tüm yaşam döngüsüne müdahale edebileceği bir yapı sağlar. Proje kurulumu ve yeniden kullanılabilirliği kolaylaştırır. Geliştirme sürecini basitleştirir ve bu süreci standart hale getirir. Bunlara ek olarak proje bağımlılıklarını yönetmesi de Maven’ın en önemli özelliklerinden birisidir.

canvas-avatar

JavaScript ile Harflerden Avatar Resmi Oluşturma

Kullanıcıların profil resmi olmadığında insan silüeti göstermek yerine isminin baş harflerinden bir resim oluşturabiliriz. Böylece her kullanıcının kendine özgü profil resmi olacak. Hadi Javascript ile nasıl yapıldığına bakalım.

netcore-linux-nginx

.NET Core Projesi Ubuntu Nginx Sunucu Üzerinde Nasıl Yayınlanır?

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda başlıktan da anlaşıldığı gibi Asp.Net ile kodladığımız bir projeyi web ortamında yayınlayıp kullanılabilir hale getirme konusuna değineceğim. Bildiğiniz gibi web uygulamalarını tamamladığımız  zaman internet ortamına o haliyle yükleyemeyiz. Web ortamında çalışabilecek hale getirmek için projelerimizi publish etmemiz gerekir. Hadi nasıl yapıldığına bakalım.